o nasaktualnościkontaktE-mail
-
historia koła
-
zarząd koła
-
komisja rewizyjna
-
członkowie
-
kraina wiecznych łowów
-
łowiska
-
aktualności
-
archiwum aktualności
-
walnego zgromadzenia
-
zarządu koła
-
plany łowieckie
-
plan polowań
-
prace gospodarcze
-
polowania dewizowe
-
opowiadania
-
filmy
-
polowania zbiorowe
-
polowania indywidualne
-
nasze trofea
-
prace gospodarcze
-
imprezy w kole
-
zdjęcia archiwalne
-
bezkrwawe łowy
-
ustawa o prawie łowieckim
-
regulamin polowań
-
ustawa o broni
-
kryteria odstrzału
-
zwierzęta łowne
-
statut w PZŁ
-
staż w PZŁ
-
szacowanie szkód
-
do pobrania
-
PZŁ
-
portal łowiecki
-
ZO PZŁ w Szczecinie
-
faza księżyca
-
kalendarz łowiecki
-
pogoda
Aktualności
Życzenia Wielkanocne

 

 
Koleżanki i Koledzy
 
Pełnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych,
dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie oraz optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość Niech tegoroczna Wielkanoc przyniesie chwilę wytchnienia, beztroskie momenty spędzone w gronie najbliższych oraz optymizm na poświąteczny czas.
„ Dzwon radośnie się rozlega, pieśń potężna świat oblega, oby serce też zostało napełnione dzisiaj chwałą i tętniącym życiem wiosny w Zmartwychwstania dzień radosny” 
- 2018-03-30


Kraina Wiecznych łowów

 


- 2018-03-26


KOMUNIKAT 26.03.2018

INFORMACJA

 
     Zarząd Koła informuje, że wydawanie odstrzałów na sezon 2018/2019 odbędzie się w dniu 3 kwietnia w godzinach 17-18 na Rysiówce. Warunkiem otrzymania odstrzału jest zdanie starego oraz uregulowanie należności finansowych wobec Koła.

Proszę o przekazanie informacji innym kolegom, oraz pomoc w wymianie odstrzałów tym którzy nie mogą z różnych przyczyn być obecni w w/w terminie.

Następny termin wydawania odstrzałów dopiero w miesiącu maju!!!!!!!!
 
                                                                                                                                                         
DARZ BÓR 


- 2018-03-26


KOMUNIKAT 26.02.2018

INFORMACJA
 
   W związku ze zmianami dotyczącymi zagęszczenia dzików
- w obwodzie 188 powinniśmy odstrzelić jeszcze ok. 30 dzików - proszę kolegów o zaangażowanie się w realizację planu.  Łowczy 


- 2018-02-26


Aktualności 26.02.2018

POLOWANIE NA DRAPIEŻNIKI


 
    Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w dniach 24 i 25 luty odbyło się w obwodzie 185 polowanie na drapieżniki z użyciem wabików. Była to już czwarta edycja, a w szranki stanęła rekordowa ilość - dwudziestu wabiarzy – członków naszego Koła. W czasie krótkiej odprawy dokonaliśmy losowania rejonów po czym ruszyliśmy do łowiska pełni nadziei spotkania oko w oko z drapieżnikiem. Po powrocie z polowania okazało się, że skutecznością popisało się trzech kolegów – Konecki Robert, Olejnik Leszek i Strzałkowski Zbigniew, którzy pozyskali po jednym lisie. Wieczorem przy ognisku podczas pieczenia kiełbaski w miłej atmosferze koledzy i koleżanki wymieniali się doświadczeniami, jak również barwnie opisywali spotkania z trudnym przeciwnikiem jakim jest lis. Gdy już dogasało ognisko a mróz stawał się bardziej siarczysty łowcy przenieśli się do świetlicy, gdzie w nastroju kominkowego ciepła i gorącej herbaty długo zagłębiali tajniki skutecznych łowów na lisa i nie tylko.  

                                                                                                                                       
   Niedzielny poranek przywitał nas zachęcająco piękną, mroźną i słoneczną pogodą - skoro świt wyruszyliśmy do łowiska z którego tylko koledze Ryszardowi Gorczyckiemu bór darzył a w zasadzie nie tylko jemu bo kol. Waldemar Woźniak znalazł lisa do którego strzelał poprzedniego dnia. Efektem naszego dwudniowego polowania było sześć lisów, które znalazły się na pokocie. Królem naszych dwudniowych zmagań został kol. Ryszard z dwoma strzelonymi lisami. Król został udekorowany pięknym medalem a koledzy: Leszek, Waldek i Zbyszek  otrzymali wyróżnienia w postaci dyplomów. Każdy z uczestników łowów otrzymał przypinkę do kapelusza oczywiście z lisem, oraz breloczek tematycznie związany naszym polowaniem.

W galerii kilka zdjęć z imprezy.


Do zobaczenia za rok                                                                                                                           
 Łowczy 


- 2018-02-26


KOMUNIKAT 15.02.2018

 
POLOWANIE NA DRAPIEŻNIKI


    Wzorem lat ubiegłych w dniach 24 i 25 lutego 2018r.  Zarząd ma zamiar zorganizować dla członków Koła polowanie na drapieżniki. Polowanie będzie miało charakter polowania indywidualnego  gdzie uczestnicy będą losować rejony polowań. Planowane są dwa wyjścia - w sobotę po południu  i w niedzielę rano. W tym czasie obw. 185 będzie zamknięty dla innych polowań indywidualnych.
Chętnych prosimy o zgłaszanie swojego udziału SMS-em pod nr. 507198663 bądź pocztą elektroniczną na adres: emilian.konieczny@gmail.com
Więcej szczegółów wkrótce.
                                                                                                                                                                    Łowczy 


- 2018-02-15